- משה (מוזי) ורטהיים

נשא לאישה את חסיה לבית שוורץ, דור שישי לראש"ז ולהם בת ובן.

נולד בשנת 1930 בירושלים. שירת בפלמ"ח ובצה"ל. השתחרר משירות צבאי סדיר בשנת 1950, לאחר שמילא מספר תפקידים כקצין בחטיבת גולני ושירת במילואים עד שנת 1953. עד שנת 1955 עבד בשירות הביטחון הכללי ולאחר מכן שירת כעשר שנים במוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. למד משפטים ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים. היה פעיל ב"רשימת פועלי ישראל" (רפ"י), שבראשה עמד דוד בן גוריון ובהמשך השתלב בתנועת "הליכוד".

לאחר שעזב את שורות "המוסד" פתח בקריירה עסקית ענפה. בשנת 1967 הקים יחד עם שותפיו את חברת המשקאות "קוקה קולה ישראל בע"מ" (החברה המרכזית למשקאות קלים) והינו בעל השליטה בחברה. בשנת 1973 נתמנה לתפקיד המנהל הכללי של החברה ובשנת 1980 היה לנשיאה. בין היתר, ייסדה החברה בראשותו את מבשלת הבירה "קרלסברג" בישראל. בנוסף, שולטת החברה ביצרנית מוצרי החלב "טרה".

בתחום הבנקאות ורטהיים הינו מבעלי השליטה ב"בנק מזרחי-טפחות" ואף שימש כיושב ראש חבר המנהלים של הבנק. בתחום התקשורת ייסד את שידורי "קשת", אחת מזכייניות הערוץ השני של הטלוויזיה והוא בעל השליטה בחברה. בשנים 1999-2011 היה יושב ראש חבר המנהלים של החברה.

בתחום הנדל"ן הוא שותף בחברת "אלוני חץ" והיה מעורב בהקמת המרינה בהרצליה ובהקמת המרינה באשקלון. בנוסף, הוא שותף בחברת ההשקעות "דש אייפקס" וביבואנית הרכב ב. מ. וו. היה אחד ממייסדי חברת "אינפו-פרוד" העוסקת בניתוח הזדמנויות עסקיות בעולם הערבי.

ורטהיים היה יושב ראש הוועדה לסחר בינלאומי של ממשלת ישראל, נשיא לשכת המסחר ישראל-אמריקה וחבר הנהלת "החברה לישראל". כמו כן, מילא מספר תפקידים בהתאחדות התעשיינים בישראל.