- רות (סלומון) חשין

 

 

דמויות במשפחה - רות (סלומון) חשין

 

 

רות (סלומון) חשין, ילידת ירושלים, דור שביעי לראש"ז. בעקבותיו גם היא מקדישה את חייה לשיקום ולפיתוח העיר ירושלים.

 

בשנת 1965, עם היבחרו של טדי קולק לראש עיריית ירושלים, התגייסה לסייע בהקמת אגף התיירות בעירייה. במהלך מלחמת ששת-הימים שימשה כאחראית לפרויקטים מיוחדים ובין השאר ארגנה מבצע לחלוקת מזון וחלב לילדי מזרח העיר וכן את הקונצרט החגיגי על הר-הצופים, לציון איחוד העיר.

 

לאחר איחוד העיר בשנת 1967, החלה לרכז את פעולות הקרן לירושלים שהייתה אז בחיתוליה. משאביה המצומצמים של ירושלים הפכו את פעולת הקרן לירושלים לצורך קיומי בפיתוחה. תחת הנהגתה של הגב' חשין גייסה הקרן למעלה ממיליארד וחצי דולר אשר הושקעו בייזומם, הקמתם והפעלתם של אלפי פרויקטים פיזיים ותוכניים בירושלים למענם של כל תושבי העיר, בתחומי חינוך ומדע, תרבות, סובלנות ודו-קיום, רווחה ובריאות, פנאי וספורט, ייפוי פני העיר, שימור וארכיאולוגיה. הישגי הקרן בירושלים הם עצומים ושיקום משכנות שאננים הוא רק דוגמא אחת. 

 

במהלך כהונתה כמנהלת הקרן ומאוחר יותר כנשיאה בינלאומית, הובילה הגב' חשין את הקמתן וביסוסן של עשר השלוחות הקבועות של הקרן בעולם ואת פעילות הקרן במדינות רבות נוספות.

 

במקביל לתפקידה כנשיאת הקרן לירושלים, מכהנת רות חשין כיו"ר משכנות שאננים וכן כחברה בועדים המנהלים של פסטיבל ישראל, מוזיאון העיר במגדל דוד, תיאטרון החאן, ביה"ס סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, מרכז המוסיקה ותיאטרון ירושלים. חשין מכהנת גם כדירקטורית בחברת  התרופות "טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ", שסבה חיים סלומון היה ממייסדיו.

 

הגב' חשין נשואה לשופט בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין ולה שלושה ילדים ושישה נכדים.