- טליה (יופה) קרנר

טליה היתה המוציאה לאור של המגזין Savvy Woman. היא הרצתה בביה"ס למנהל באוניברסיטת לונג איילנד, יועצת שיווק לחברות פורטון 500, וחברת המשלחת של סוכנות המידע של ארה"ב (USIA) ברוסיה. ב1995 השתתפה טליה בועידה הבינלאומית לאשה בבייג'ינג, שם במסגרת פאנלים כלכליים עזרה לפתח קמפיינים למען נשים בהודו ואפריקה.

ספרה הראשון "ילד בובה", נכלל ברשימת עשרת הספרים הראשונים המצליחים בארה"ב ב-2002. הספר הוביל לחקיקה בין מדינתית בארה"ב,

(.(The Protective Parent Reform Act שני סנטורים השתמשו בזאת למצע הבחירות שלהם.

ספרה "בובת חרסינה" היה ברשימת רבי המכר של אמזון, והיווה את הבסיס לנאומה של טליה באומות המאוחדות ב2007, על נושא הריגת הילדות בסין. זאת היתה הפעם הראשונה בהסטוריה שהנושא הועלה במסגרת זו.

יותר מ50 סיפורים קצרים, מאמרים וחיבורים זוכי פרס של טליה הופיעו בניו יורק טיימס, באנתולוגיות, בעלונים ספרותיים ובאתרי ים אינטרנט חשובים.

ספרה החדש "עלמת ירושלים" (בהוצאת הרפר קולינס, 2011) עוסק במקומה של האשה בחברות דתיות קיצוניות. ההשראה לספר באה מגאונותה האומנותית המדוכאת של סבתה שחיתה בשכונה חרדית בראשית המאה העשרים. הספר זכה לפרס הForward National Literature Award – בקטגורית 'ההסטוריה הבדיונית'.ספרה החדש של טליה' HOTEL MOSCOW עומד לצאת לאור ביוני 2015 בהוצאת HarperCollins

 

טליה קרנר חברה בהנהלה של HBI, מכון מחקר לתרבות וחיי האשה היהודיה באוניברסיטת ברנדייס, וחברת כבוד בהנהלות של מספר עמותות למניעת אלימות במשפחה והתעללות בילדים.

 

טליה מכורה לשוקולד, בלט, כובעים ו - צדק חברתי. טליה ובעלה רון קרנר, נשיא מכבי בארה"ב, גרים במנהטן, וברידג'המפטון ניו יורק, ולהם ארבעה ילדים בוגרים.