- צוף פילוסוף

צוף פילוסוף

מוזיקאי, מלחין ומשורר, גיטריסט, נגן בס, חבר להקת תיסלם.

בן זוגה של שרון שמיר, בת נינתו של יואל משה סלומון. אביהם של נלי ואמיל פילוסוף, שניהם דור שמיני לראש"ז.

 

פילוסוף גדל ברמת השרון וב-1980 הצטרף ללהקת הרוק המצליחה "תיסלם". למרות שהתכוון בתחילה להצטרף באופן זמני נשאר למעשה עד התפרקות הלהקה ב- 1983 .

 

לאחר התפרקות "תיסלם" עבד בהקלטות והופעות עם אמנים אחרים ובעיקר כחבר ב"להקה מקומית" , להקת הליווי של סי היימן. הוא הלחין בין השאר את השיר "סתיו ישראלי" שבוצע ע"י גלי עטר באלבום "אמצע ספטמבר" ובאלבום הבכורה של חברו מ"תיסלם", דני בסן.

 

פילוסוף הופיע גם כחלק מלהקות הליווי של רמי קלינשטיין , של יהודית רביץ, ושל חברי "תיסלם אחרים ובעיקר עם יזהר אשדות אתו הוא מופיע בקביעות.

 

ב-1990 הופיעו "תיסלם" בסיבוב הופעות קצר. במסדרת הופעה זו נכתב אחד משיריו היותר מבוצעים של צוף פילוסוף הוא השיר " יש לך אותי". ב-1991 הוא הלחין וכתב את השיר " אין עוד יום" שאותו ביצע גידי גוב באלבום הנושא שם זה. כמו כן הלחין לאותו אלבום גם את השיר "אני שוב מתאהב" למלים של יונה וולד. ב-1993 הלחין את השיר "יש לי חולשה לרקדנים" עבור ריקי גל.

 

ב-1998 הקים פילוסוף אולפן הקלטות בשם "החדר".

 

ב- 2009 היתה ל"תיסלם" הופעת איחוד מחדש, ולמרות שזו היתה אמורה להיות הופעה חד פעמית הצלחתם הביאה לכך שמאז הלהקה ממשיכה להופיע בתדירות.

 

ב-2005 הלחין וביצע יחד עם עדי רנרט את הפסקול לסרט "אדמה משוגעת". על כך זכו השניים ב"אופיר", האוסקר הישראלי, על הפסקול הטוב ביותר.