- רביבה יפה

רביבה יפה

אמנית

2012-1924

 

ילידת ת"א, בתם של הסוחר הידוע יצחק לדרברג ואשתו אסתר ינובסקי, רביבה יפה, דור שישי לראש"ז , למדה בגמנסיה הרצליה, במכון וינגייט, ובאוניברסיטה הפתוחה, שם עברה קורס למנהל עסקים. כשהתחילה לצייר בגיל 40 זכתה להצלחה מיידית כשהציור הראשון שלה נמכר ע"י חנות המסגרות, ללקוח שסרב לעזוב את החנות עד שבעל החנות יתקשר לאמנית ויציע לה מחיר אותו לא יכלה לדחות. עבודותיה, שהתאפיינו במשיכות מברשת קטנטנות, מדויקות היו כה פוריות שתוך זמן קצר הוזמנה להציג תערוכה. מאות מציוריה נמכרו עוד לפני שלמדה אמנות בישראל ובאירופה. ציוריה של רביבה הוצגו בעשרות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בגלריות, ספריות ומרכזי תרבות בישראל, אירופה, אירן, וארה"ב.

 

מ-1970 ועד שנות ה-90 רביבה הוזמנה רשמית להציג את עבודותיה בבסיסים של צה"ל ושל חיל אויר, ולתת הרצאות על אמנות לקבוצות חיילים וקצינים שעד אז זכו לחשיפה מוגבלת מאוד לנושא. כאשר תובנת החיילים באמנות התפתחה הם שיתפו חברים ושכנים בהערכת האמנות של רביבה, ארגנו תערוכות בבתיהם לסופי שבוע וכך גדל מעגל אספני עבודתה.

 

ציורי השמן הצבעוניים של רביבה יפה נוצרו מתוך דמיון מעודן ותשומת לב מקסימלית לפרטים. הצבעוניות שלהם והאוירה האופטימית שלהם מעולם לא חשפו את גילה המתקדם, וגם בשנות חייה האחרונות היא יצרה ציורים מקוריים,חושניים, רגשיים, שהתפרסו על סגנונות נאיביים, פיגורטיביים וראליסטים.

 

רביבה יפה נפטרה ב-29.4.12 בביתה בת"א, בגיל 88. היא הותירה אחריה את מורשתה ורוחה באלפי ציורים הנמצאים באוספים פרטיים.